Aktualności

Aktualności
I spotkanie Gminnego Zespołu Zadaniowego w Gminie Jaśliska
15.10.2018

I spotkanie Gminnego Zespołu Zadaniowego w Gminie Jaśliska

W dniu 12 października 2018 r. w godzinach od 12.00 – 15.00 odbyło się pierwsze spotkanie Gminnego Zespołu Zadaniowego w Gminie Jaśliska. Spotkanie odbyło się w Spółdzielni Socjalnej "Dzikie Wino" w Daliowej.

Na wstępie uczestnicy zostali zapoznani przez dr Tomasza Wójcika z celami i działaniami projektu „Planowanie przestrzenne jako narzędzie ochrony przyrody w Karpatach”.

Następnie ekspert p. Małgorzata Puchyr omówiła podstawowe zagadnienia związane z planowaniem przestrzennym, podała m.in. przykłady konfliktów przestrzennych i dobrych rozwiązań a jako wprowadzenie do omawianej tematyki przytoczyła akty prawne i ustawy związane z planowaniem, tłumacząc związany z tym chaos legislacyjny.

Następnie wywiązała się ciekawa dyskusja związana z rozwojem Gminy Jaśliska. Na pytania odpowiadała p. Małgorzata Puchyr, a dotyczyły one m.in.: budowy kamieniołomu, zgody na powstanie rzeźni, problemów przy uzgadnianiu zezwoleń z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Rzeszowie.  

W spotkaniu uczestniczyło 17 osób, przedstawicieli Urzędu Gminy oraz przedstawicieli społeczności lokalnej. Mieszkańcy Gminy są zainteresowani tym co dzieje się u nich w regionie.

I spotkanie Gminnego Zespołu Zadaniowego w Gminie Jaśliska10 zdjęć DSC_2958.JPG, I spotkanie Gminnego Zespołu Zadaniowego w Gminie Jaśliska