Szkolenia dla przedstawicieli samorządów lokalnych

Szkolenia

Szkolenia dla przedstawicieli samorządów lokalnych

Szanowni Państwo,

Świadomość i umiejętności władz i pracowników samorządowych, w zakresie kształtowania przestrzeni w miastach i gminach karpackich ma bezpośredni wpływ na sukces samorządu. Dzieje się tak ponieważ otoczenie wpływa na plany, ambicje i chęć rozwoju mieszkańców.

Dlatego tak ważne dla władz samorządowych jest podnoszenie jakości przestrzeni, która nas otacza. Konieczna i pomocna w tym procesie jest wiedza i umiejętności wszystkich, którzy z tytułu posiadanego mandatu społecznego, pełnionej funkcji lub wykonywanego zawodu mają wpływ na kształtowanie przestrzeni.

Aby wzmocnić Państwa w tym zakresie, Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza chętnych: przedstawicieli władz, radnych, pracowników samorządowych na dwudniowe szkolenia: „Karpacki Uniwersytet Kształtowania Przestrzeni”.

 

Terminy i miejsca szkoleń:

Data

Miejsce

28-29 marca 2019

Orelec

Zagroda Magija (Orelec 6, 38-623 Orelec)

 

1-2 kwietnia 2019

Muszyna

Centrum Zdrowia i Rekreacji Geovita w Złockiem (Złockie 80, 33-370 Muszyna)

4-5 kwietnia 2019

Żywiec

Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Dębina* * * (34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2)

13-14 maja 2019

Przemyśl

Hotel Gloria (ul. Sybiraków 31, 37-700 Przemyśl)

20-21 maja 2019

Niepołomice

Hotel Niepołomice (ul. T. Kościuszki 22, 32-005 Niepołomice) 

28-29 maja 2019

Wysowa Zdrój

Ośrodek Uzdrowiskowy "Biawena" (Wysowa-Zdrój 10)

13-14 czerwca 2019

Iwonicz-Zdrój

Elita Hotel (ul. Piwarskiego 26, 38-440 Iwonicz Zdrój)

27-28 czerwca 2019

Nowy Sącz

Gościniec Galicyjski (ul. Lwowska 226 33-300 Nowy Sącz)

 

Szkolenie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz materiały szkoleniowe, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający udział w szkoleniu oraz edukacyjną grę planszową. Nie pokrywamy kosztów dojazdu.

 

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na wybrane szkolenie na stronie: https://karpackaprzestrzen.pl/szkolenia/szkolenia-dla-przedstawicieli-samorzadow-lokalnych/

 

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

  • Zdobyłeś mandat społeczny i zarządzasz miastem lub gminą.
  • Jesteś pracownikiem samorządowym w jednostce samorządu lokalnego dowolnego szczebla w jakiejkolwiek komórce organizacyjnej lub instytucji której zadaniem jest kształtowanie przestrzeni.
  • zależy Ci na rozwoju miasta/gminy przy zachowaniu bezcennych dzisiaj zasobów przyrodnicze, krajobrazowych, kulturowych.
  • chcesz nawiązać współpracę z innymi przedstawicielami samorządów lokalnych w Karpatach.

 

Uczestnicząc w szkoleniu:

  • zdobędziesz wiedzę z obszaru rozwoju lokalnego w oparciu o Konwencję Karpacką,
  • poznasz zasady współpracy administracji samorządowej z lokalnymi liderami w zakresie kształtowania przestrzeni.
  • poznasz metody rozpoznawania unikatowych wartości i powszechnie nieznanego potencjału rozwojowego miny z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
  • otrzymasz wysokiej jakości materiały szkoleniowe.
  • poznasz przedstawicieli innych samorządów lokalnych, co pozwoli Wam na wymianę wiedzy i doświadczeń.

 

Na listę podstawową będziemy wpisywać maksymalnie dwóch przedstawicieli / pracowników jednego urzędu gminy / miasta, gminy, starostwa powiatowego. Pozostałe osoby, zostaną wpisane na listę rezerwową i zaproszone w razie wolnych miejsc.

Ważne jest aby jak najwięcej osób podejmujących decyzje związane z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzeni  w miastach i gminach mogła podnieść swoje kompetencje.

Zaproszenia kierujemy do władz lokalnych, radnych, pracowników samorządowych z województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Planowanie przestrzenne jako narzędzie ochrony przyrody w Karpatach” współfinansowanego przez Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kontakt:

Specjalista ds. Konwencji Karpackiej

tel. 785 341 089, e-mail: kontakt@karpackaprzestrzen.pl